Zprávy a události:

Překonáváme své hranice

Společný projekt pátých tříd naší školy a Svobodné Waldorfské školy Drážďany úspěšně probíhá.

Překonáváme své hranice

Díky velkorysé finanční pomoci Česko-německého fondu budoucnosti se na počátku tohoto června již podruhé setkala pátá třída naší waldorfské školy s pátou třídou Svobodné Waldorfské školy Drážďany. Tentokrát byla hostitelem česká strana, která společně s organizací Tandem připravila pestrý a náročný program, který zahrnoval česko-německou animaci, divadlo v němčině o Krakonošovi v podání našich dětí, výstup na kozákovskou rozhlednu, zejména však dvoudenní túru v Krkonoších. Krakonoš, patron našeho setkání, nám nechal zakusit jak vedro při výstupu na Kozákov, tak bouřku a déšť v horách, kterou poslední den bohudíky zase vystřídalo krásné jasné počasí.

Druhý den v horách jsme společně doputovali k prameni Labe, které je symbolem našeho česko-německého přátelství, neboť Drážďany také protéká. Dále jsme putovali malebným Labským dolem do hotelu Akvapark Špindlerův mlýn, kde jsme mohli skvěle povečeřet v místní restauraci a vyzkoušet všechny atrakce tamního akvaparku. Během společného vodního dovádění padaly veškeré hranice mezi národy.

Poslední den byla největším zážitkem lanovka na Medvědín, neuvěřitelná koulovaná na zbytcích sněhu na Zlatém návrší a mnoho snědených nanuků během cesty do Harrachova. Romantickou tečkou za naší akcí bylo koupání v Mumlavských vodopádech.

Tyto tři dny nás velice sblížily a všichni se již těšíme na další setkání již na konci tohoto září, kdy společně navštívíme Prahu a Karlštejn.

Olga Pleštilová, učitelka Waldorfské základní a střední školy Semily, p.o.


08.08.2019
Přiložené soubory
ikona divadlo_o_krakonosovi.jpg 99 kB
Fotografie
ikona hura_na_kopec_medvedin.jpg 239 kB
Fotografie
ikona jazykova_animace_ve_skole.jpg 79,8 kB
Fotografie
ikona spolecne_foto.jpg 238 kB
Fotografie
ikona spolecne_hry.jpg 251 kB
Fotografie