Zprávy a události:

Orchestr Waldorf 100

Waldorfští žáci a studenti v Příbrami na setkání orchestru.

V příštím roce si waldorfské školy po celém světě připomenou stoleté výročí svého vzniku. Připravují se zajímavé výstavy a projekce, ale i několik vystoupení symfonického orchestru Waldorf 100, složeného z žáků, studentů, rodičů a učitelů waldorfských škol. Druhé společné setkání tohoto orchestru se konalo v Příbrami 8.- 9. listopadu a z naší semilské školy se jí zúčastnilo sedm studentek a studentů lycea a čtyři žákyně a žáci základní školy. Těmito obětavci jsou Laura Stejskalová, Tereza Fortinová, Jakub Michl, Barbora Kudrnová, František Myslivec, Nela Šulajová, Viktor Vrtilka, Rosa Musilová, Františka Čapková, Patrik Pávek a Martin Slavík.

Již v pátek odpoledne 8.11. se vydala naše skupina obtěžkána batohy a hudebními nástroji s převahou houslí na cestu do Příbrami, abychom stihli večerní zkoušku orchestru. Naši mladí měli i po náročné cestě a večerní zkoušce dostatek elánu a nadšení ze společného muzicírování, a tak si ve třídě příbramské waldorfské školy, která byla určena k přebývání, ještě před spaním zazpívali a zatančili. Ráno, hned po snídani se dychtivě přemístili do tělocvičny- zkušebny orchestru, aby si naladili nástroje a rozehráli se. Naši semilští muzikanti byli přítomnými učiteli z jiných škol vyhodnoceni jako velmi schopní a výrazní, a já se k tomuto hodnocení připojuji. Zkoušky orchestru pak ještě pokračovaly až do odpoledne, kdy jsme se vydali na dlouhou zpáteční cestu přes Prahu do Semil.

Počet členů orchestru se již přiblížil symbolické stovce. V březnu 2019 proběhnou v Příbrami další společné zkoušky orchestru Waldorf 100, které pak vyvrcholí koncertem pro veřejnost. V květnu se totéž uskuteční v Brně, a v červnu se můžeme těšit na závěrečný koncert v pražské Lucerně, jehož součástí bude i vystoupení eurytmistek a pěveckého sboru. Za skvělou hudební průpravu našich žáků a žákyň vděčíme zejména kolegyním a kolegům Základní umělecké školy v Semilech, jejichž profesionality a lidskosti si velmi vážíme.

Jan Slavík


12.11.2018
Přiložené soubory
ikona nasi_v_orchestru.pdf 435 kB
Adobe PDF dokument